Hamilton, 1965

RIN
MH:I509395

Death of a maternal grandfatherGustaf Malcolm Hamilton
August 22, 1914 Age: 88 years 4 months 11 days
Death of a motherAnna Susanna Eufemia Hamilton
January 25, 1933 Age: 78 years 6 months 20 days
Death of a fatherKarl Fredrik Salomon Henning

Death January 14, 1965 Age: 70 years 7 months 7 days
Shared note

Poster som ej importerats till INDI (individ) Gramps ID I509395:

Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165653: 2 _FILESIZE 1670 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165655: 2 _CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165656: 2 _PARENTRIN MH:P505064 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165657: 2 _PERSONALPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165658: 2 _PHOTO_RIN MH:P505065 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165662: 2 _FILESIZE 1670 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165664: 2 _PRIM_CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165665: 2 _PARENTPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165666: 2 _PHOTO_RIN MH:P505064 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165670: 2 _FILESIZE 2440 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165672: 2 _POSITION 5 7 54 72 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 165673: 2 _PHOTO_RIN MH:P505066

Family with parents
father
mother
Marriage Marriage
sister
1968
Death: November 26, 1968Kärrnäs, Pjätteryd, Kronobergs län, Småland, Sverige
brother
themself
505065_765748e02i55zdb9b5wf13.jpg
1965
Death: January 14, 1965Hedvig Eleonora, Stockholm, Sverige
sister
brother
fancy-imagebar
Olof Arvidsson Stenbock av Torpa (–1508) Oluf Olof Hindriksson Hakkarainen (–1706) Knut Lilliehöök af Fårdala (–1664) Olof Olsson (–1854) Erik Eriksson (–1931) Arvid Olofsson Drake (–1532) Gyrith Torstensdotter Forstena (–1597) Johan Björnsson Printz (–1663) Magnus Gustavsson Tre Rosor af Horshaga (–1457) Kristina Birgersdotter Sparre över Blad (Forstena) (–1530) Sigtrygg Bengtsson Boberg Lilja (–1263) Häradshövding och riksråd Holmsten Johansson Rosenstråle (–1440) Elisabet Helena Hierta (–1789) Peder OLOFSSON HÅRD AF SEGERSTAD NR 17 (–1532) Karl Holger Kihlström (–1951) Svante Schröder (–1780) Ingeborg Pedersdotter Ulfsax till tubbatorp och örsholm (–1560) Karl Eriksson Gyllenstierna af Lundholm (–1541) Katarina Ingesdotter Stenkil (–1170) Emin Hardy Swanson (1898–1976) Gustaf (Gustav) ISRAELSSON (–1771) Olof Jonsson Blix (–1652) Johan Olofsson (–1832) Katarina Petersdotter Porse (–1346) Christina Christoffersdotter Pilefelt (–1780) Sundvis Mårtensson (Skanke) (–1726) … Hellman (–1914) Ingrid Ribbing (–1588) Henry of Flanders, [Count] (–) Arthur Hammersjö (–1965) Pål Olofsson (–1749) Christina Mattsdotter Store (–1667) Magnus Hermansson Fleming (–1580) Gunhild Sveinsdatter (–1060) Erik Hjalmar Wennerström (–1930) Vilhelm (William) Johansson Bjork (–1928) Brita Eriksdotter Körning (–1642) Guillaume Verdelet (–) Inger Andersson (–) Maria Danielsdotter Suhoinen (–1745) Maja Cajsa Johansdotter (–1887) Nils Tomas Bond (–1975) Frideborg Linnéa Lundqvist (–1991) Märta Mårtensdotter Svan (–1442) … … (–) Anton Bror Mauritz Andersson (–1991) Bengta Larsdotter Sparre (–) Johan Jan Jörgensson Vogler (1752–1841) Joran Mattson Silverhjelm (–) Häradshövdingg Torbjörn Sjöblad ESGERSSON GUMSEHUVUD ((ESKILSSON) (–) Riddare Jöns Heggasson Sparre över Blad (–1434) Barbro Larsdotter Larsdotter (–1540) Ingrid Bengtsdotter af Vinstorp (–1485) Sven Haraldsson (–1811) Lunetta Maria Kruuse af Verchou (–1728) Christina Catharina Stenbock (–1719) Lars Johan Olsson Dahlman (–1926) Birgitta (Brita) Karlsdotter Bonde nr 11 (–1469) Ørjan Karlson Schancke (–1474) Gustaf Cronhielm (–1757) … Edmundsson (Anundsson) (–900) Elina Nannesdotter Sparre af Västbo (–1403) Maria Christina Gyllenhammar (–1748) Anna Olofsdotter Fogelqvist (–1842) Daniel Olofsson Suhoinen (–1741) Karin Sundvisdotter (–1766) Brita Mårtensdotter (–1627) Anna Soop (–1668) Maria Lilliestielke (–1749) Peder Håkansson Hand (–1488) Margareta Erlandsdotter Kafle (–1658) Birgitta (Brita) Karlsdotter Bonde nr 11 (–1469) Kettil Ragnvaldson Puke (–1336) Anna Lilliehöök af Fårdala (–1667) Sara Klingspor (–) … Cronhielm (–1703) Gyrith Torstensdotter Forstena (–1597) Lars Eliasson Eliasson Karjalainen (född Karjalainen) (–1713) Nils Erland Mattsson Kagge (–1511) Johanna Persson (–1879) Karin Olofsdotter Olofsdotter (–1707) Birger Siggeson Gumsehufvud Örnfot (–) … Sandberg (–1880) Tuve TuveSon d.y. HÖKEFLYCHT TILL VÅRSTA (–1680) Anna Olofsdotter Drake af Västbo (–1565) Ebba Agneta Gustavsdotter PILEFELDT (–1718) Sigrid Katrina Andersdotter (–1919) Sigge Birgerson Gumsehuvuf (–1417) Ingrid Tuvesdotter Hökeflycht (–1671) kristina magnusdotter Leopard Leijonlilja (–1439) Kristina Arvidsdotter Drake av Intorp (–1590) Anna Ericsdotter (1837–1891) Anna Katarina Wennerström (–1944) Lars Abraham Larsson Karjalainen Gunills (–1675) Sten Bengtsson ( Ulf) (–1554) Ingrid Knutsdotter Drake af Intorp (–1492) Johan Papegoja (–1667) Häradshövding Peder Bengtsson Gylta (–1527) Brita Eriksdotter Körning (–1642) Jonas Olof Skoglund (1883–1940) Anna Charlotta Sandberg (–1969) Knut Oskar Hallgren (–1950) riddare Birger HÅKANSSON HJORTHORN (–1304) Margareta Soop (–) Rebecka Pehrsdotter (1783–1817) Erik Drake af Västbo (–) Karl Eriksson Färla (–1411) Lars Eliasson Eliasson Karjalainen (född Karjalainen) (–1713) Gustaf Mattisson (Sparre af Hellekis) (–1406) Richard FitzRichard (–1026) Johan Christoffersson Pilfelt (–1746) Harald Knutsson Soop (–1530) Johan Gustaf Gyllenhammar (–1772) Gertrud Posse Posse (–1517) Bengt Georgsson Pilefelt 230 (–1691) Anna Ragnhild Andersdotter (–1960) Sigrid Ulfhild BJÖRNSDOTTER LEKMAN (–1177) Johan Fredrik Rotkirch (–1750) Karin Mårtensdotter Gyllenpatron (–1715) Sigtrygg Bengtsson Boberg Lilja (–1263) Brita Haraldsdotter Soop (–1582) Åke Haraldson Haraldsson Soop (–1586) Karl Gustaf Kruuse af Verchou (–1710) Helga Ottilia Dorotea Karlsson (–1971) Maria Andersdotter Andersdotter Häst (–1677) Hans Lauritzen Blix (–1666) Kerstin Månsdotter (Natt och Dag) (–1519) Ingeborg Pedersdotter Ulfsax till tubbatorp och örsholm (–1560) Johannes ABRAHAMSSON (–1895) Josefina Gustafsdotter (–1945) Jöns Magnusson Leopard (Magnus Marinassons ätt) (–1435) Karin Marie Leonhardsdotter (–1696) Per Andersson Finne (–1615) Anders Pedersson Lilliehöök af Fårdala (–1572) Ørjan Karlson Schancke (–1474) Riksråd riddare Jöns Lage NILSSON POSSE AF SÅTENÄS (–1473) … Mattsdotter (–1540) Sigrid Juliana Andersdotter (–1957) Britta Bjørnsdotter tre vingar (–1411) Karin Olofsdotter Olofsdotter (–1707) Brita Hård af Segerstad (–1630) Anders Peter Andersson-Hallgren (1848–1927) Karin Olofsdotter Olofsdotter (–1707) Johan Björnsson Printz (–1663) Sigtrygg Bengtsson Boberg Lilja (–1263) Johanna Jakobina Kruuse af Verchou (–1802) Ridder Birger Turesson Stolpe (–1417) Jonas Olof Skoglund (1883–1940) Håkan Magnusson Leopard (född Marinasons) (–1374) Elin Hermansdotter Fleming (–1603) Maija Andersdotter (–) Karin Larsdotter Kauttoinen (–1759) Magnus Hermansson Fleming (–1580) Magnus Magnusson (–1930)