Birgitta Magnusdotter (Aspenäs), 1398

RIN
MH:I508601

RINMats Gustavsson (Sparre)View this family
MH:F503835

Death of a daughterIliana Nilsdotter (Bielke)
after March 30, 1377 Age: 48 years

MarriageMats Gustavsson (Sparre)View this family
1379

Death 1398
Shared note

Poster som ej importerats till INDI (individ) Gramps ID I508601:

Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148016: 2 _FILESIZE 9895 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148018: 2 _CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148019: 2 _PARENTRIN MH:P504290 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148020: 2 _PERSONALPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148021: 2 _PHOTO_RIN MH:P504291 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148025: 2 _FILESIZE 9896 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148027: 2 _PRIM_CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148028: 2 _PARENTPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148029: 2 _PHOTO_RIN MH:P504290 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148033: 2 _FILESIZE 12587 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148034: 2 _POSITION 0 0 141 150 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 148035: 2 _PHOTO_RIN MH:P504292

Family with Mats Gustavsson (Sparre)
husband
herself
504291_0406475b5c50av8936dwdv.jpg
1398
Death: 1398Hellekis, Skaraborgs län, Västergötland, Sverige
Marriage Marriage1379
daughter
1377
Death: after March 30, 1377
son
Mats Gustavsson (Sparre) + Brita Halstensdotter (båt)
husband
partner’s partner
505973_1076301e9a933535f4b3ce.jpg
1441
Death: before June 11, 1441
Marriage Marriagebefore June 11, 1410

No family available

fancy-imagebar
Anund Jönsson Ulfsax (–1526) Laurits (Lars) Mogensson (Monsen) Blix (–1621) Gustav Pilefelt (–1657) Ingeborg Pedersdotter Gylta (–1569) Jakob Polykarpusson Cronhielm (–1712) Hans ÅKESSON SOOP (–1619) Beda Ingeborg ANDERSSON (–1985) Karl Magnus Sandberg (–1922) Ingeborg Svantepolksdotter Skansholm (–1341) Ingeborg (–1635) Margaretha Nilsdotter Kagg (–1570) Filips van Vlaanderen, of Loo (–1127) Adela OF FLANDERS (–1115) Elin Matsdotter Silfverhielm (–) Sven Johan Bond (1899–1978) Ingeborg Gylta (–1575) Bengt Folkesson Snivil Folkungaätten (–1175) Olof Larsson HÅRD AF SEGERSTAD (–1630) Petter Pettersson (–1918) Anna Christina Gyllenhaal (–1739) Catarina ( Kajsa) Maria Gustavsdotter Hökenflycht (1700–1770) Estrid Arvidsdotter (Sparre över stjärna) (–1558) Jonas Nilsson (1792–1856) Catharina Charlotta Pistol (–1757) kristina magnusdotter Leopard Leijonlilja (–1439) Anna Charlotta Sandberg (–1969) Aliz von Peteghem (–) Kirstin (Kerstin) Nilsdotter (–1555) Nils Björnsson, i Enånger (–1530) Britta Jonsdotter (–1914) Gustaf EINAR Eklund (–1961) Johan Gustavsson PILEFELDT 230 (–1725) Kristina Birgersdotter Sparre över Blad (Forstena) (–1530) Eva Catharina De la Grange Stålhammar (–1768) Ramborg Cecilia Nilsdotter Vasa (–1439) Estrid Andersdotter Rosenstråle (–1647) Birgitta  Britta GUSTAFSDOTTER TRE ROSOR AV HORSLAGA… (–1455) … Hamilton (–1965) Johan Jan Jörgensson Vogler (1752–1841) Nettie Emily Bjork (1903–1958) Hans Harry Blomgren (–1946) Sara Hindriksdotter Hakkarainen (1687–1773) Kristiern Drake (–1484) Annika Larsdotter Karjalainen Gunnels (–1710) Ingrid Eringisledotter Barun (–) Sara Maria Bergström (1879–1976) Abraham Eriksson Gyllenstierna (–1514) Kerstin Pålsson (–) Valdemar I Birgersson (–1302) Elin Jönsdotter (–1500) … … (–1963) Daniel Jonae Jonsson Hammarin (–1716) Anders Lilliehöök af Fårdala (–1630) Anna Bengtsdotter Gylta (–1579) Elsebeth Nielsdatter falster rani Falster-Søballe (–1266) Brita Elsa Stårck (–1768) Johan Stengrimsson (–) Katarina Magnusdotter (Aspenäs) (–1392) … Sandberg (–1864) Folke Algotsson, (Algotssönerna) (–1310) Gertrud Håkansdotter Hand (–1585) Elsa Hansdotter Soop (–1650) Radgerd Kettilsdatter (1381–) Bengt Gustavsson Tre Rosor af Horshaga (–1460) Sigge LARSSON SPARRE, (–1509) … Leijonsköld (1634–1682) John Delmar Massey (–1920) Anna Matsdotter Kagg (–1575) Fathir Birgersson Sparre av Hjulsta och Ängsö (–1348) Häradshövding Peder Bengtsson Gylta (–1527) Carl Fredrik Gyllenhammar (–1788) Daniel Eliasson Eliasson Karjalainen (–1718) Märta Arvidsdotter Drake (–1595) Margareta Ulfsdotter Lejon (–1341) Anund Röriksson (–1336) Karin Olofsdotter Olofsdotter (–1707) Tuve Björnsson Hökeflycht till Fostorp (–1622) Alexius Fredrik Hamrin (–1958) Gertruda Boleslawowna (–1160) Åke Haraldson Haraldsson Soop (–1586) Gytha (Gydda Countess of Wessex) Godwinson (–1069) Nils Svensson (–1756) Ingeborg Tunasdotter (–1309) Kirsten Jensdatter Panter til Vemmetofte (Danmark) (–1410) … Lundemo (–) Isak Gyllenhammar (–1757) Carl Adam von Bruse (–1814) Hemming Hemmingsson (1824–1878) … Jöransson Lilliehöök (–1665) Lars OLOFSSON PILEFELT (–1678) Charlotta Beata Wrangel af Lindeberg (–1813) … Cronhielm (–1724) Ridder og riksråd Gustav Arvidsson Sparre af Vik (–1366) Torsten LENNARTSSON (FORSTENA) (–1631) Karl Eriksson Gyllenstierna af Lundholm (–1541) Lars Abraham Larsson Karjalainen Gunills (–1675) Erik Skoglund (–1933) Brita Eriksdotter Körning (–1642) Anna Helena Gustavsdotter Pilefeldt (–1706) Anna Brita Olofsdotter (–1924) Märta Gustafva Westerlund (–1930) Eva Catharina De la Grange Stålhammar (–1768) Olof Olofsson (–1858) Birger Siggeson Gumsehufvud Örnfot (–) Anna Larsdotter (1808–1880) Estrid av Helgamo (–1324) Christina Johansdotter Petersdotter Tre Rutor (–1351) Carl (Calle) Gustaf Bond (1914–1991) … Sandberg (–1863) Brita Knutsdotter Hand (–1608) Håkan Knutsson Hand (–1633) Rani Esbernsen (–1267) Anna Ebba Wrangel af Lindeberg (–1794) Erik (Elias) Olofsson Oldberg (–1703) Riddare Jöns Heggasson Sparre över Blad (–1434) Margareta Eriksdotter Gyllenstierna (–1477) Erik Göstafsson Roos af Hjelmsäter (–1582) Elisabet von Boche (–1640) Katarina Karin Birgersdotter Stolpe (–1471) Måns Tuvesson Lilliehök af Gälered och Kolbäck (–1585) Märta Johansdotter tre rosor af Mörby Johansdotter till Mörby (Tre Rosor) (–1440) Majken Almqvist (–) Claes Olofsson (Västbo-Drake) (–1553) Kristina Arvidsdotter Drake av Intorp (–1590) Birger Jarl Magnusson av Bjälbo och Folkungaätten (–1266) Sigrid Katrina Andersdotter (–1919) Brita Larsdotter Larsdotter Sneckenfelt (–1690) Elias Karjalainen Gunills (född Karjalainen) (–1704) Axel Per Carlsson Wrangel af Lindeberg (–1752) Margareta Axelsdotter Posse (nr 14) (–1575) Lars Pilefelt (–1696) Markvad Sten Stolpe (–1415) Brita Isaksdotter Stårck 233 (–1732) Robert 'le Hiérosolymitain' de FLANDRE, (–1111) Brita Mårtensdotter Leijonsköld (–1724) Karl Folkesson (–1220) Gustaf Malcolm Hamilton (–1914) Gustaf Malcolm Hamilton (–1914) Lars Magnusson Leopard (–1374) Håkan Pedersson Hand (–1531) … Hand (–1602) Lars Simonsson Kauttoinen (–1702) Eric Larsson (1804–1874) Per d.ä. Hansson (–1545) Kerstin Larsdotter (–1571) … Stårck (–) Margareta Jonsdotter (–1786) Cecilia Knutsdotter Sparre Blå af Aspenäs (–1350) Margrethe Hvide (–1263) Kerstin Gustafsdotter Stierna (–1526) Beda Ingeborg ANDERSSON (–1985) … Sandberg (–1880) Nils Björnsson, i Enånger (–1530)