Ragnhild Andersdotter Stierna, 1530

MarriagePeder Bryntesson Lilliehöök af FårdalaView this family
Yes

RIN
MH:I506262

RINPeder Bryntesson Lilliehöök af FårdalaView this family
MH:F503201

Death 1530 Age: 35 years
Shared note

Poster som ej importerats till INDI (individ) Gramps ID I506262:

Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84686: 2 _FILESIZE 64430 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84688: 2 _CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84689: 2 _PARENTRIN MH:P505875 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84690: 2 _PERSONALPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84691: 2 _PHOTO_RIN MH:P505876 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84695: 2 _FILESIZE 64429 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84697: 2 _PRIM_CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84698: 2 _PARENTPHOTO Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 84699: 2 _PHOTO_RIN MH:P505875

Family with Peder Bryntesson Lilliehöök af Fårdala
husband
herself
505876_328457k5c0887ude5b05b8.jpg
1530
Death: 1530Åsle, Skaraborgs län, Västergötland, Sverige
Marriage Marriage
son
502514_8474775fxwcw996ef5j569.jpg
1572
Death: October 6, 1572Åsle, Skaraborgs län, Västergötland, Sverige
Peder Bryntesson Lilliehöök af Fårdala + Anna Håkansdotter
husband
partner’s partner
Marriage Marriage
step-son

No family available

fancy-imagebar
Gustaf Olofsson Suhoinen (–1698) Baldwin Vii Flanders, VII (–1119) … Karlsdotter Bonde nr 11 (–1450) Hebbla Standorph (–1678) Nora Otelia Johansson (–1980) Johan Gustav Johanson Bjork (Johanson, Johnson) (1833–1929) Brita Elisabeth Persdotter Sandberg (–1904) Elin TOMASDOTTER (–) Karin Gustafsdotter Stenbock, äldre ätten (–1508) Katarina Tubbesdotter Eriksson Rossenstråle (–1449) Johan Adolf Pettersson (–1952) Anna Eriksdotter Sting (–1660) Brita Isaksdotter Stårck 233 (–1732) Kerstin Pilefelt (1693–1698) Anna Helena Gustavsdotter Pilefeldt (–1706) Märta Jönsdotter Posse (–) Gustaf Cronhielm (–1757) Gyrit Bengtsdotter Ryting (–1465) Maria Stengrim (–1925) Katarina Karlsdotter Lejonbalk (–1319) Anders ANDERSSON TRE RUTOR AV SLESTAD (–) Eskil Torbjörnsson Sjöblad (–1435) Ingegärd Knutsdotter av Danmark (Anmoder till Bjälboätten) (–1150) Kristina Arvidsdotter Drake av Intorp (–1590) Erik Eriksson (–1931) Petter Pettersson (–1918) … Sandberg (–1863) Gunhild Gunnarsdotter Gylta af Tofta (–1499) … Kristoffersdotter Rosenstråle (–1639) Ulf Torgilsson (–1027) Lisbet Jönsdotter (–1897) Estrid av Helgamo (–1324) Knut Oskar Hallgren (–1950) Karin Nilsdotter Kagg (–1555) Ingrid Svendsdatter Swendsdatter of Denmark (–1093) Carl Magnus Lilliehöök af Fårdala (–1731) Margareta Andersdotter Ekeblad (–1616) Joen Philip Klingspor (–1786) Märta Johansdotter tre rosor af Mörby Johansdotter till Mörby (Tre Rosor) (–1440) Siri Sigurdsdatter Vats (–1405) Riddare Jöns Heggasson Sparre över Blad (–1434) Hilma Sofia Skoglund (–1963) Jacob Conrad von Hagedorn (–1694) Daniel Pilefelt (–) Måns Jonsson Jönsson (–1598) Gertrud Bengtsdotter Pilefeldt (–1665) Per d.ä. Hansson (–1545) Harald Knutsson Soop (–1530) Magnus Hermansson Fleming (–1580) Anna Ulrika Hallén (1871–1954) Jon Ranesen Ranesen Rani (–1267) carl olofsson Hård af Segerstad (–1653) Erik Lennart Ståhl (–1991) Lars Olofsson Suhoinen (–1736) Axel Mattson Till Hällekis (–1525) Birgitta (Brita) Karlsdotter Bonde nr 11 (–1469) Bolesław III Wrymouth Кривоустый Piast, Duke of Poland (–1138) Selma Carlsdotter (1896–1989) Märta Johansdotter tre rosor af Mörby Johansdotter till Mörby (Tre Rosor) (–1440) … Magnusson (–1359) Hövidsmannen Måns Nilsson (Stierna) (–1463) Catarina ( Kajsa) Maria Gustavsdotter Hökenflycht (1700–1770) Åke Bertil Andersson (–1973) Ørjan Karlson Schancke (–1474) Filip Ulfsson Ulv (–1333) Erik Eriksson d ä Eriksen Gyldenstierne af Lundholm, dä (–1478) Metta Svensdotter Ribbing (–1613) Bengt Dun (sparre) (–1469) Anna Nilsdotter Ribbing (–1561) Salomon Cronhielm (–1773) Stina Danielsdotter (–1909) Anna Helena Gustavsdotter Pilefeldt (–1706) Margareta Kristoffersdotter Rosenstråle (–1619) Axel Isak Gyllenhammar (–1815) Brita Eriksdotter Ulfsparre af Broxvik (–1612) Kristina Bengtsdotter Lejon (Hafridssons ätt) (–1346) Karl I Karl KNUTSSON BONDE (1409–1470) Åke Haraldson Haraldsson Soop (–1586) Lars Larsson (–1856) Gustaf Cronhielm (–1757) Eva Christiana Cronhielm (1695–1770) … … (–1771) Brita Eriksdotter (–1535) Andreas Nathanaiel Eriksson (–1917) Adolf Fredrik Wennerström (–1947) Gustaf EINAR Eklund (–1961) … Hamilton (–1965) Helena Lovisa von Döbeln (–1807) Ridder Magnus Marinasson Leopard (–1326) Christina Håkansdotter Tun (–1530) Olof Larsson HÅRD AF SEGERSTAD (–1630) Karin Bengtsdotter Gylta (–1593) Beata Christina Silverhielm (–1725) Herman Fleming Af Liebelitz (–1583) Maria Magdalena Damström (–1886) Anna Bengtsdotter Gylta (–1579) Karin Larsdotter Kauttoinen (–1759) Anna Andersdotter Tre Rutor av Slestad (–1483) … … (–1821) Sigrid Jakobina Cronhielm (1696–1753) Svea Vilhelmina Ingeborg Lindroos (–1971) Carl Gustaf Gyllenhammar (–1816) Beata Johansdotter De la Gardie (–1680) Kristina Röriksdotter (–1324) Torkel Erengislesson Barun (–1380) Christer Drake till Torp och Hamra (–1619) Elin Matsdotter Silfverhielm (–) Margareta PETERSDOTTER NÆF (–1274) Göran Lindormsson ( Forstena ) (–1529) Kerstin Larsdotter Karjalainen Gunnills (–1726) Riksråd Bengt Gunnarsson Gylta (–1480) Annika Danielsdotter Suhoinen (–1787) Kerstin Gustafsdotter Stierna (–1526) Carin Knutsdotter Hand (–1615) Rörik Birgersson, av Strand (–1322) Carl Oskar Oscar Wetterstrand (–1820) Maria Stengrim (–1925) Isak Gyllenhammar (–1757) Kristina Bengtsdotter Lejon (–1361) Gustaf (Gustav) ISRAELSSON (–1771) Bengt (lejon) Hafridsson (Hafridssons ätt) (–1307) Arvid Gustavsson Sparre av Vik (–1379) Helga Bengtsdotter Boberg(Vingad pil) (–) Svante Schröder (–1780) Kristina Gunnarsdotter (–) Christina Mattsdotter Store (–1667) Anna Charlotta Sandberg (–1969) Estrid Arvidsdotter Drake av Intorp (–1520) Johan Emil Wennerström (–1880) Knut Folkesson af Flandern (–1167) Jöns Magnusson Leopard (–1455) Margrethe Hvide (–1263) Beda Ingeborg ANDERSSON (–1985) Alexius Fredrik Hamrin (–1958) Per Jönsson Englund (–1888) Ridder Magnus Marinasson Leopard (–1326) Karin Gustafsdotter Stenbock, äldre ätten (–1508) Gertrud Håkansdotter Hand (–1585) … … (–) Jöran Tuvesson Lilliehöök (–1574) Elin Jönsdotter Jönsdotter Sparre över Blad (–1471) Brita Fredrika Hamrin (–1946) Cajsa Jönsdotter (Jeansdotter) (–1851) Carin Siggesdotter Sparre (–1509) Elias Kristoffersson Sandin (–1836) Erik Henriksson Hakkarainen (–1706) … … (–1963) Peder Svensson Ribbing (–1604) Jon Persson Stårck (–1623) Lars Ericsson (–1858) Folke Algotsson, (Algotssönerna) (–1310) Anton Bror Mauritz Andersson (–1991) Magnus Jacobsson (1807–1884)