Irma Sofia Charlotta Berglund, 1966

Name
Irma Sofia Charlotta /Berglund/
Name
Irma Sofia Charlotta Berglund
Type
married name
RIN
MH:I500276

Death of a husbandHilmer Gustaf Berglund
October 13, 1953
Burial of a husbandHilmer Gustaf Berglund
October 19, 1953
_UPD

Death October 12, 1966
Burial October 21, 1966 (9 days after death)
Shared note

Poster som ej importerats till INDI (individ) Gramps ID I500276:

Tagg upptäckt men stöds ej Line 16736: 2 RIN MH:SC500419 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16750: 2 _PRIM_CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16751: 2 _PHOTO_RIN MH:P500106 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16752: 2 _FILESIZE 3283 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16757: 2 _CUTOUT Y Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16758: 2 _PHOTO_RIN MH:P500107 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16759: 2 _FILESIZE 3287 Rad gick inte att förstå, så den ignorerades Line 16760: 2 _PARENTRIN @P500106@

Family with Hilmer Gustaf Berglund
husband
P500105_96_128.jpg
1953
Death: October 13, 1953Hörns gård, Aspö, Södermanland, Sverige
herself
P500107_150_150.jpg
1966
Death: October 12, 1966Hörns gård, Aspö, Södermanland, Sverige
daughter
Private
daughter
Private
son
Private

No family available

fancy-imagebar
HEDVIG ”Hedda” Viktoria Johansson (–1977) Olof Larsson Suhoinen (–1794) Peder Larsson Sparre af Rossvik (–1490) Henrik (Hindrik) Pehrsson Glad (–1891) Kerstin Månsdotter (Natt och Dag) (–1519) Gustava Johanna Roxendorff (född Rotkirch) (–1756) Annika Eliasdotter (–1731) … Mattsson Boberg (–1219) Överste Lars PEDERSSON HÅRD AF SEGERSTAD (–1563) … … (–) Sofia De la Gardie (–1647) Anders Soop (–1619) Anders Gustav Punkt (–1855) Erik Tuvesson Hökeflycht (–1677) Margit Margreta Jensdatter (–1477) Kerstin Ersdotter (1839–1934) Seved Svensson Knutsson Ribbing (–1613) Stina Kajsa Talja (1850–1923) Kerstin Gustafsdotter Stierna (–1526) Anna Greta Georgsdotter Pilefelt (–1713) Märta Knutsdotter (Tre Rosor) (–1385) Märta Jönsdotter Posse (–) … Olofsdotter (–1070) Johan Henrik Georgsson Pilefelt (–1704) Pål Stor-Pål Larsson Turpoinen (–1654) Sigge Larsson d.ä. Sparre af Rossvik (–1443) Jonas Nilsson (1792–1856) Peter Algotsson (born Algotssönerna) (–1293) Olof Påvelsson Suhoinen (–1706) Johan Otto Wetterstrand (–1819) … Stårck (–1727) Beata Elisabeth Gyllensting (–1797) Knud Nilsen Porse af Halmstad (–1295) Maria Andersdotter Andersdotter Häst (–1677) Anna Sofia Jonsdotter Stålhammar (–1742) Martinus Olai Gestricius (–1585) … … (–1490) Måns Pedersson Stierna (–1575) Krabbe Pedersson Hård af Segerstad (–1566) Kerstin Stierna Månsdotter (–1594) Brita Ericsdotter (–1913) Maria Andersdotter Andersdotter Häst (–1677) Margareta Soop (–) Ingrid Knutsdotter Drake af Intorp (–1492) Sara Klingspor (–) Anna Kristina Persdotter (–1950) Ragnhild Andersdotter Stierna (–1530) Märta Brahe (–1420) Bernt Papegoja (–1700) Johan Olofsson (–1832) Kristina Bengtsdotter Lejon (–1361) Katarina Fadersdotter Sparre (–1380) Karin Jönsdotter Jönsdotter Rosenstråle (–1492) Christina Wädurhorn (–1665) Ida Ethleen Lundstrom (1898–1974) Britta Bjørnsdotter tre vingar (–1411) Anna Eriksdotter Sting (–1660) Katarina Magnusdotter (Aspenäs) (–1392) Helga Anundsdotter (–1300) Erik I The Good Svendson, King of Denmark (–1103) Juliana Sofia Pilefelt (–1743) Carin Tordsdotter (Store) (–1520) Margareta Bengtsdotter Färla (–1453) Elin Nilsdotter Posse af Såtenäs (–1609) Jon Ranesen Ranesen Rani (–1267) Jon Ranesen Ranesen Rani (–1267) Carin Tordsdotter (Store) (–1520) Anders Johan Björnberg (–1813) Lisa Olofsdotter (–1955) Knut av Flanders Folkesson (–1167) Elina Nannesdotter Sparre af Västbo (–1403) Torbern Kärling Sparre (–1437) Ingeborg (–1635) Ingeborg Tunasdotter (–1309) … … (–1490) Brita Sofia Nilsson (–1942) Knut Axelsson (Hällekisätten) (–) Toke Val-toke Gormsen (–985) … Stålhammar (–1765) Knud Nilsen Porse af Halmstad (–1295) Hans Harry Blomgren (–1946) Karl Bengtsson Färla (–) … Karlsdotter Bonde nr 11 (–1450) Anna Helena Gustavsdotter Pilefeldt (–1706) Eva Catharina De la Grange Stålhammar (–1768) Erik Hjalmar Wennerström (–1930) Anna Ericsdotter (1837–1891) Lars SIGGESSON SPARRE (–1554) Kerstin Gustafsdotter Stierna (–1526) Torsten Nilsson Kärling Sparre (–1440) … Magnusson Store (–1375) Iliana (Juliana?) Åkesdotter Bååt av Skåne (–1423) Nils Lindormsson af Forstena (–) Gustav Tuvesson Hökeflycht (–1671) Anders Erik Skoglund (–1956) Andreas (Peter) Gustavsson PILEFELDT (–1725) Riddare Jöns Heggasson Sparre över Blad (–1434) Brita Halstensdotter (båt) (–1441) Brita Mårtensdotter (–1627) … Larsdotter (–1942) Karin Pedersdotter (Bagge af Berga) (–1517) … Birgersdotter Sparre över Blad (–1527) Erik Nilsson Lilliesparre (–1520) Bo Boson Natt och Dag (–1391) Anders Erik Skoglund (–1956) Birger Siggeson Gumsehufvud Örnfot (–) Algot MAGNUSSON (–1350) Ramborg Andersdotter Tre Rutor av Slestad (–1474) Bengt Knutsson Hand, af Attorp (–1605) … Edfastdotter (–1913) Jon Ranesen Ranesen Rani (–1267) Ingeborg K. Karlsdotter (Lejonbalk) (–1301) Göran Nilsson Posse af Såtenäs (–) Christer Drake till Torp och Hamra (–1619) Gertrud Mattsdotter Römer (–1482) Per Månsson Blix (–1632) Olava Dorotea Broman (–1946) Jöns Bengtsson Gylta (–1561) Tubbe Eriksson (Ulf Håkanssons ätt Kvadred Sköld) (–1405) Elin TOMASDOTTER (–) Elin Eriksdotter (–1615) Sven Sparre Magnusson Store (–1434) Emil Paulus Granath (–1984) Valdemar I Birgersson (–1302) Häradshövding Peder Bengtsson Gylta (–1527) Johan Lilliehöök af Fårdala (–1642) Nils Björnsson, i Enånger (–1530) Baldwin Vii Flanders, VII (–1119) Nils Kettilsson Vasa (–1378) Harald Gormson (910–986) Bengt Folkesson Snivil Folkungaätten (–1175) Lindorm Brunsson (Forstena), till Bronäs i Härene (–1520) Lars Håkansson Hand (–1590) … … (–1963) Christina Mårtensdotter Mårtensdotter Leijonsköld nr 53 (–1732) … … (–1956) … Hellman (–1914) Baldwin de Flandres (–1070) Riksråd Bengt Gunnarsson Gylta (–1480) Johanne Nielsdatter Brock (–1372) Christopher Verdelet de Fornoy (–1683) Erik Broman (–1935) Cajsa Jönsdotter (Jeansdotter) (–1851) Magnus Jacobsson (1807–1884) Karl Holger Kihlström (–1951) Bengt Jönsson Rosenbielke (–1683) Karl Eriksson Gyllenstierna af Lundholm (–1541) Gunnil Laurensdotter Hård Af Segerstad (–1501) Christoffer Jöransson Lilliehöök af Gälared och Kolbäck (–1626) dominus Karl Ingeborgasson Lejonbalk (Blå) (–1268) Eva Charlotta Maria Lundgren (1910–1991) Birgitta Magnusdotter (Aspenäs) (–1398) Nils Pedersson Ribbing (–1510)